ru ua

Корнієнко закликав українців прийти на другий тур виборів 22 листопада

Корнієнко закликав українців  прийти на другий тур виборів 22 листопада Фото: Олександр Корнієнко (РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко закликає не ігнорувати другий тур місцевих виборів цієї неділі. Адже на них українці обиратимуть місцевих голів, які будуть розпоряджатися грошима їхніх громад і матимуть більші повноваження завдяки децентралізації.

Про це передає прес-служба партії.

Як відомо, 22 листопада другий тур виборів відбудеться в 11 містах України. Міських голів обиратимуть у Бердянську, Дніпрі, Дрогобичі, Львові, Миколаєві, Нікополі, Полтаві, Рівному, Слов’янську, Ужгороді та Черкасах.

"Чи відбудуться зміни на місцевому рівні, чи все залишиться по-старому - залежить від вас. Ми зробили все, щоб ці зміни відбулися: ухвалили законодавство про децентралізацію, передали громадам кошти, повноваження та землю. Розпочали "Велике будівництво", створили регіональні стратегії розвитку. Прийдіть на виборчі дільниці та оберіть тих людей, хто не буде красти і робитиме все для розвитку вашої громади", - закликав Корнієнко.

Від "Слуги народу" змагатимуться декілька кандидатів. За крісло мера Ужгорода боротиметься Віктор Щадей - громадський діяч, радник голови Закарпатської обласної державної адміністрації, депутат Ужгородської міської ради. Засновник газети "Місцевий час", Закарпатського центру підтримки ОСББ.

В Ужгороді Щадей планує втілити такі ініціативи: заміна водомереж, нові автобуси, будівництво школи і дитсадку, ремонт 120 багатоповерхівок вже в перший рік роботи, а також ремонт усіх прибудинкових територій у місті.

На посаду міського голови Полтави від "Слуги народу" претендує Сергій Іващенко. Підприємець, співвласник будівельної компанії "Комбінат виробничих підприємств". Президент спортивного клубу "Полтава". Учасник громадської спілки "Полтавська асоціація бізнесу".

У програмі Іващенка: підконтрольність влади простим людям, лад у господарстві міста, нульова толерантність до корупції.

У Нікополі "Слугу народу" в другому турі представить Руслан Олійник – управлінець, офіцер Збройних сил України. Має досвід у сфері економічної безпеки. Засновник благодійної організації "Майбутнє Нікопольщини". Аспірант і член Вченої ради Київського університету ім. Тараса Шевченка.

Олійник виділяє 5 головних пріоритетів роботи своєї команди: справедливість, порядок, розвиток, турбота і комфорт.

"Місцевий рівень - це фундамент нової України. Тому ми пишаємося, що "Слуга народу" буде представлена повсюдно та матиме найбільшу кількість депутатів місцевих рад серед усіх політичних сил. Вважаємо своїм завданням сформувати чесну, порядну і водночас професійну місцеву владу. Впевнений, з нашими кандидатами ми його виконаємо", - підкреслив Корнієнко.

Він також нагадав, що в другому турі кандидата "Слуг" в Ужгороді підтримає партія "Голос". "Слуга народу" натомість підтримає кандидата "Голосу" в Черкасах.

Крім того, згідно з рішенням ЦВК, 6 грудня в другому турі мера обиратиме Кривий Ріг. За перемогу від "Слуги народу" змагатиметься Дмитро Шевчик – генеральний директор ПрАТ "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат". Займається громадською діяльністю, розвиває важливі для міста та держави проекти.

У так званій Народній програмі Шевчик обіцяє створити інноваційний парк KR_Tech_City на базі науково-дослідного інституту, провести масштабне озеленення міста, перетворити Головпоштамт на осередок культури, історії та творчості Кривого Рогу.

За оцінками політичних експертів, "Слуга народу" має високі шанси перемогти у других турах місцевих виборів.

"В Ужгороді цікава ситуація, чинний мер не сильно відірвався від кандидата "Слуги народу". Дуже конкурентна ситуація й у Полтаві", - заявив на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні відбувся перший тур місцевих виборів. "Слуга народу" отримала найбільшу кількість мандатів. За даними паралельного підрахунку 90-95% голосів, партія має близько 6 100 депутатів місцевих рад і 223 місцевих голови.

Політологи називають цей результат відчутною перемогою для молодої політичної сили, яка до цього не була представлена на місцевому рівні.

"Раніше у цієї партії взагалі не було представництва у місцевій владі. Тепер вона зможе впливати на прийняття рішень на місцях і відстоювати загальнонаціональні інтереси. Тим паче, що вона досить рівномірно представлена ​​по всій країні на відміну від опонентів", - резюмував політолог Валентин Гладких під час прес-конференції.