ru ua

У РНБО прогнозують складнощі з підрахунком голосів на місцевих виборах

У РНБО прогнозують складнощі з підрахунком голосів на місцевих виборах Фото: Олексій Данилов (Віталій Носач/РБК-Україна)
Автор: Юлія Струк

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов прогнозує, що процес підрахунку голосів на місцевих виборах буде вкрай складним. Він наголосив, що вибори мають бути демократичними та вільними.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

Секретар РНБО підкреслив, що за всі роки незалежності таких складних виборів Україна ще не мала.

Він зазначив, що для того, аби Україна отримала членство у ЄС та НАТО, держава має відповідати певним критеріям, одним із яких є демократичні, вільні вибори.

"Звертаю увагу на новий адмінустрій і питання виборів в ОТГ, що відкриває доступ до розпорядження землею. Дуже багато кандидатів і політичних сил йтимуть на вибори з цих міркувань. До прикладу, вже сьогодні у селищі Кароліно-Бугаз Одеської області понад 19% виборців виявили бажання змінити місце голосування", - сказав Данілов і додав, що подібні аномальні процеси спостерігаються в окремих регіонах.

"Що стосується підрахунку голосів, то він буде вкрай складним та важливим. Що стосується голосування військовослужбовців та правоохоронців, які будуть забезпечувати публічний порядок під час виборів, наше завдання дати можливість їм також проголосувати", - додав секретар РНБО.

Нагадаємо, глава МВС Арсен Аваков заявив, що у міністерства достатньо сил та засобів для контролю передвиборчого процесу.

Як писало РБК-Україна, територіальні виборчі комісії відсьогодні почали прийом документів від кандидатів, які бажають взяти участь у місцевих виборах.